The best Cisco WS-CDC-2500W
Cisco WS-CDC-2500W
CATALYST 6000 2500 WATT DC PWR SUPPLY
IN STOCK
Description
Cisco WS-CDC-2500W
The 2500 W AC-input power supply (WS-CAC-2500W) and 2500 W DC-input power supply (WS-CDC-2500W) are supported in the following Catalyst 6500 series switches:
- Catalyst 6506
- Catalyst 6506-E
- Catalyst 6509
- Catalyst 6509-E
- Catalyst 6509-NEB
- Catalyst 6509-NEB-A
- Catalyst 6509-V-E
- Catalyst 6513-E (DC-input power supply only)
The 2500 W power supplies share the same form factor as the 1000 W, 1300 W, 3000 W, 4000 W, and 6000 W AC-input power supplies.