The best Cisco WS-CAC-3000W
Cisco WS-CAC-3000W
Power Supply Catalyst 6500 3000W AC
IN STOCK
Description
Cisco WS-CAC-3000W
The 3000 W AC-input power supply (WS-CAC-3000W) is supported in the following Catalyst 6500 series switches:
- Catalyst 6506
- Catalyst 6506-E
- Catalyst 6509
- Catalyst 6509-E
- Catalyst 6509-NEB
- Catalyst 6509-NEB-A
- Catalyst 6509-V-E
The 3000 W power supply shares the same form factor as the 1000 W, 1300 W, 2500 W, 4000 W, and 6000 W AC-input power supplies.